اهمیت گالوانیزه کردن سینی کابل

در رابطه با سیم کشی برق ساختمان های مختلف، از سیستمی به نام سینی کابل (Cable Trays) استفاده میکنند. سیستمی است که به منظور پشتیبانی از کابل های برق عایق شده برای توزیع برق، کنترل و همچنین ارتباط استفاده میشود. این سینی ها در واقع جایگزینی برای سیستم های مجرای برق یا سیم کشی باز هستند. بنابراین، بسیار مهم است که سینی کابل از همه جنبه ها بی نقص باشد. در همین راستا یکی از بهترین روش های دیگر که بروی سینی کابل ها پیاده میکنند، روش گالوانیزه کردن آنها است. چرا که اهمیت گالوانیزه کردن سینی کابل شامل مواردی نظیر افزایش دوام و ماندگاری تجهیزات، ارائه محافظت بیشتر، افزایش ضریب ایمنی، سازگاری عالی، کاهش تعمیر و نگهداری و مقرون به صرفه بودن است. گالوانیزه کردن به دو روش سرد و گرم صورت میگیرد.

آشنایی با گالوانیزه سرد و گرم

گالوانیزه سرد:

Cold galvanizing که با نام الکترو گالوانیزه شناخته میشود و عمدتاً شامل فرآیند الکترولیز محلول نمک روی میشود. در این روش روی بر رویِ فلز پایه قرار گرفته و آند در آن طی فرآیند الکترولیز رسوب میکند. در واقع گالوانیزه سرد به سادگی رنگ آمیزی یک قطعه فولاد با رنگ غنی از روی است. از آنجایی که پوشش صرفاً رنگ غنی از روی است، دوام گالوانیزه گرم را از نظر مقاومت در برابر سایش، حفاظت کاتدی و عمر مفید (یا زمان تا اولین تعمیر) نخواهد داشت.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت سینی کابل

اهمیت گالوانیزه کردن سینی کابل در این صنعت

اهمیت گالوانیزه کردن سینی کابل

گالوانیزه گرم:

Hat-dip galvanizing در مقایسه با گالوانیزه سرد، دارای پوشش ضخیم تری است که چندین برابر گالوانیزه سرد است و می تواند به 30 تا 80 میکرومتر نیز برسد. علاوه بر این، دارای چسبندگی قوی و مقاومت در برابر خوردگی بالاتر است، به راحتی سقوط نمی کند و طول عمر بالایی دارد. بدین صورت است که پس از تولید و مونتاژ سینی کابل فولادی، کل سینی در یک حمام مذاب روی غوطه ور می شود و منجر به پوشش تمام سطوح و همچنین تمام لبه ها، سوراخ ها و جوش ها میگردد.

مهمترین تفاوت های موجود بین گالوانیزه سرد و گرم

همانطور که بیان شد، گالوانیزه کردن به فرآیند افزودن یک پوشش روی فلز پایه به منظور افزایش دوام و کارایی آن اطلاق میشود و دلیل محبوبیت گالوانیزه کردن برمیگردد به همین امر، به طور کلی؛ یک پوشش روی، رویِ فولاد ضد زنگ به منظور افزایش دوام و همچنین کارایی آن و در نتیجه یک فرآیند ترجیحی اعمال می شود.

برخی از تفاوت های عمده بین گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد به شرح زیر است:

 • تفاوت در آبکاری

گالوانیزه گرم شامل فرو بردن فلز پایه آماده شده در روی مذاب برای تشکیل لایه ای از پوشش روی، رویِ فلز پایه است. این گالوانیزه گرم از خوردگی فلز پایه جلوگیری می کند و پوشش روی به شدت به فلز پایه می چسبد. گالوانیزه سرد که در آن محلول نمک روی با الکترولیز بر روی فلز آبکاری می شود که معمولاً شامل هیچ نوع گرمایی نمی شود. علاوه بر این، محیط مرطوب باعث می شود که پوشش به راحتی از بین برود.

 • تفاوت عملیاتی

گالوانیزه گرم اساساً یک عملیات شیمیایی است که در آن یک واکنش الکتروشیمیایی انجام می شود. در مقابل گالوانیزه سرد فقط یک درمان فیزیکی است که در آن لایه روی فقط روی فلز پایه قرار می گیرد.

 • تفاوت های تکنولوژیکی

در گالوانیزه گرم، فلز پایه چربی زدایی شده و سپس فرآیند غوطه وری در مواد مذاب، خشک کردن و در نهایت سرد شدن صورت میگیرد. گالوانیزه سرد که به عنوان گالوانیزه سرد الکترو گالوانیزه شناخته می شود و عمدتاً شامل فرآیند الکترولیز محلول نمک روی می شود. در آن روی بر رویِ فلز پایه قرار گرفته و آند در طول فرآیند الکترولیز رسوب می کند. قبل از استفاده از فلز پایه به عنوان آند در الکترولیز، از چربی زدایی و چیدن عبور می کند.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: https://kerman-niroo.ir/

برخی از تفاوت های عمده بین گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد

فاوت های عمده گالوانیزه گرم و سرد

 • تفاوت های عملکردی

در گالوانیزه گرم، غوطه ور شدن فلز پایه در روی مذاب، پوشش یکنواختی از روی ایجاد می کند که به شدت به سطح آن می چسبد و از این رو از نظر مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و … بسیار مفیدتر است. در گالوانیزه سرد، روی بر رویِ فلز پایه در آند در طول الکترولیز رسوب می کند که یکنواخت نیست و به سمت محیط مرطوب هدایت می شود، در نتیجه لایه روی به راحتی از بین می رود.

مطالعه مقاله بررسی انواع لوله خرطومی از سایت کرمان نیرو

در نهایت

می توان به خوبی درک کرد که فرایند گالوانیزه گرم یا سرد به دلیل افزایش دوام فولاد یا سایر فلزات پایه، ترجیح داده میشود. و به همین دلیل است که نیاز دائمی به خدمات گالوانیزه گرم در حال افزایش است. بنابراین، در زمان جستجوی این گونه خدمات، باید مطمئن شوید که یک کارخانه و تولیدکننده معتبر را انتخاب کنید تا بهترین نتایج را با قیمت های مقرون به صرفه به دست آورید.

در همین راستا مجموعه کرمان نیرو میتواند بهترین انتخاب در این زمینه باشد. چرا که با چندین سال تجربه در زمینه ارائه خدمات گالوانیزه، می توانید از بهترین خدمات این مجموعه بهره مند شده و مطمئن باشید که محصولی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب را کسب خواهید کرد.


از امور ضروری و مهم در ساخت و ساز ساختمان­ها، کار برق­کشی است. اجرای این امر باید براساس استانداردهای لازم صورت گیرد. چرا که عدم توجه به رعایت نکات ایمنی باعث بروز حوادث و پیامدهای ناگوار خواهد شد. در امر برق­کشی از انواع لوله میتوان استفاده کرد. یکی از نمونه لوله­های برق که پرکاربرد نیز بوده، لوله خرطومی است و از آن در انواع سازه­ها بهره میگیرند. در ادامه قصد داریم تا شما را مختصر با لوله خرطومی و انواع آن و کارایی­شان آشنا کنیم. همراهی شما باعث خوشحالی ما است.

آشنایی مختصر با لوله خرطومی و ویژگی­های آن

لوله خرطومی برق، لوله­ای دارای برجستگی و شیار بروی سطح خود است. اما سطح داخلی آن بسیار صاف و صیقلی است، به گونه­ای که به راحتی و با کمترین اصطکاک سیم ها و کابل ها از درون لوله آن میتوانند عبور کنند. مهمترین مشخصه­های لوله خرطومی برق شامل انعطاف پذیری، سایزبندی متفاوت، عایق بسیار مناسب و قیمت مقرون به صرفه آن است. کاربرد لوله خرطومی نیز شامل مواردی نظیر استفاده در برقکشی ساختمان برای عبور سیم های برق، برای مکان­هایی مانند آبریزها و زهکشی های طوفان، زیر پل­ها و پل­های هوایی و بهره گیری در صنعت کشاورزی، برای انتقال آب به زمین­ها و آبیاری میشود. این لوله­ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آنها نیز می­پردازیم.

آشنایی مختصر با لوله خرطومی و ویژگی­های آن

آشنایی با لوله خرطومی

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت لوله فلکسیبل برق

انواع لوله خرطومی برق را بشناسید

 • لوله خرطومی پلاستیکی

وزن این نوع لوله نسبت به انواع دیگر، بسیار کمتر است. کاربرد این نوع لوله محدود شده است چرا که مواد سازنده آنها در برابر حرارت مقاومت چندانی نشان نمی­دهند و به راحتی مشتعل می­شود. قیمت آنها نیز کمتر است نسبت به سایر نمونه­های دیگر، به همین دلیل به طور کامل از تاسیسات برقی حذف نشده است.

 • لوله خرطومی فلزی یا فلکسی

این لوله­ها از استحکام بالایی برخوردارند و از آنها در فضاهای صنعتی و ساختمانی بهره میگیرند. در انواع روکش­دار و بدون روکش تولید و به بازار ارائه میشوند.

 • لوله خرطومی نسوز پی وی سی

pvc، نوع دیگر موادی که برای تولید لوله خرطومی برق استفاده میشود. این نوع ترکیبات قابلیت­های بسیار ویژه­ای دارند. از جمله این قابلیت­ها مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی است. بدین گونه که این ترکیبات وزن زیادی دارند و اطراف لوله­های خرطومی پی وی سی برق را می­پوشانند و مانع از رسیدن اکسیژن به آنها می­شوند‌. به این ترتیب است که حتی در صورت مشتعل شدن لوله­های خرطومی، به علت قطع تماس اکسیژن با لوله، آتش به سرعت خاموش می­شود.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت سینی کابل

 • لوله خرطومی معمولی

این لوله از ماده پلی آمید در رنگهای متفاوت تولید میشود. کاربری آن بیشتر برای حفاظت از سیم و کابل­ها است. با اینکه انعطاف پذیری بالایی دارند ولی شکننده­اند و هنگام کار با آنها باید مراقب بود. برخلاف لوله خرطومی نسوز، از مقاومت لازم در برابر حرارت و آتش نیز برخوردار نیستند.

 • لوله خرطومی پلی اتیلن

این لوله­ها قابل انعطاف هستند و بعد از حالت گرفتن به همان شکل باقی می­مانند. ساختار این لوله­ها شامل یک رشته پلی اتیلن و یک مفتول فولادی است. میتوان در سایزهای 10- 15- 20- 30 سانتی­متری و طول 4 متر در بازار آنها را یافت. تحمل دمایی بالایی بین -20 تا +150 درجه سانتی گراد دارد. در برابر نور و تابش خورشید از مقاومت بالایی نیز برخوردار است.

 

انواع لوله خرطومی برق را بشناسید

انواع لوله خرطومی برق

 • لوله خرطومی هواکش

با توجه به نامش، از این لوله برای تخلیه و انتقال هوا از محیط های مختلف استفاده میگردد. بهترین گزینه برای لاین انتقال هوا به دلیل وزن مناسب و انعطاف پذیری بالا به شمار میروند. نوع پرکاربرد لوله هواکش، لوله فلکسیبل هوا دو لایه است که در اصطلاح به آن کومبی می­گویند.

 • لوله خرطومی کشاورزی

چون برای کشاورزی به کار میروند، برای قسمت آبیاری کاربرد دارند. جنس آنها از pvc است و در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. در برابر جریان برق نارساناست و انعطاف پذیری بالایی دارد. وزن سبکی دارند اما در عین حال از استحکام کششی بالایی برخوردارند. طول عمر و ماندگاری بالایی نیز دارند.

مطالعه مقاله بررسی لوله فولادی سیاه از سایت کرمان نیرو

در نهایت

با انواع لوله خرطومی برق آشنا شدید و این را بدانید که هر کدام از آنها قابلیت­های مخصوص به خود را دارند. از آنجایی که برق از ضروریات مهم هر ساختمانی است، پس به منظور برق­کشی و حفظ سلامت سیم و کابل­های ساختمانی بهتر است از تجهیزاتی نظیر لوله خرطومی استفاده نمود.

 


لوله های فولادی سیاه؛ از کاربردی ترین نوع لوله ها است که در صنایع مختلف مخصوصا صنعت نفت و گاز از آن استفاده میشود. با توجه به این امر برآن شدیم تا شما همراهان گرامی را بیشتر با این تجهیز و کاربرد آن آشنا کنیم. خوشحال میشویم با مطالعه این مطلب ما را از لطف همراهی خود بی نصیب ننمایید.

لوله فولادی سیاه چیست؟

لوله سیاه؛ از انواع لوله های موجود در بازار آهن آلات بوده که بسیار پرکاربرد نیز است. از مشخصات این لوله این است که روکش گالوانیزه ندارند، به رنگ آغشته نیستند و چون سطح مشکی و اکسید آهنی دارند نام لوله سیاه را به خود گرفته اند. البته با نام لوله سنگین هم شناخته میشوند. پس لوله سیاه یک لوله استوانه با دو سر باز و توخالی است که می تواند دایره ای شکل باشد و از نوعی ترکیب سبک کم فولاد ساخته میشوند.

پیشینه تولید لوله فولادی سیاه

در سال 1815 بود که شخصی فرانسوی به نام ویلیام ماردوک موفق به دستیابی در فرآیند مدرن جوشکاری لوله شد. بدین صورت که او یک سیستم لامپ سوختن زغال سنگ را اختراع کرد و می خواست آن را در دسترس همه قرار دهد. با استفاده از بشکه از مشک های دور ریخته شده، او یک لوله مداوم تشکیل داد که گاز ذغال سنگ را به لامپ ها انتقال میداد.

بعد از آن در سال 1824 بود که شخص دیگری به نام جیمز راسل روش ساخت لوله های فلزی را که سریع و ارزان بود، ثبت کرد. او به انتهای قطعات آهنی مسطح را به هم متصل کرد تا یک لوله بسازد و سپس اتصالات را با حرارت جوش داد. فرایند دیگری که در تولید این لوله ها رخ داد برمیگردد به سال 1825، فرآیند جوش لب به لب توسط کوملوس وایتهاوس که اساس ساخت لوله های مدرن قرار گرفت.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت بست چنگالی

مهمترین موارد کاربردی لوله فولادی سیاه

لوله فولادی سیاه

مهمترین موارد کاربردی لوله فولادی سیاه

این نوع لوله ها به دلیل استحکام زیادی که دارند و همچنین چون نیازی به گالوانیزه شدن ندارن آن هم به دلیل پوشش رنگ اکسید آهن روی آن است که از زنگ زدگی جلوگیری میکند، در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی زیاد مورد استقبال قرار میگیرند و بسیار کارآمد هستند. لذا موارد کاربردی لوله فولاد سیاه عبارتند از:

استفاده از آنها برای لوله‌کشی روغن و بنزین در صنایع نفت و گاز.

به دلیل تحمل فشار بالا و مقاومت بالایشان، در ساخت داربست مورد استفاده قرار میگیرند.

استفاده در زمینه های مختلف نظیر ساخت مخازن تحت فشار بالا در پالایشگاه ها، جهت تولید پروفیل‌های قوطی، ساختن مصنوعات و سازه فلزی.

استفاده از آنها در صنعت نفت و گاز یعنی انتقال نفت و گاز به نقاط دورافتاده و روستایی.

کاربرد آنها در چاه‌های آب و سیستم فاضلاب.

استفاده در انتقال بخار و هوا با فشار بالا.

کاربرد در صنعت معدن و کشتی‌ سازی.

انواع لوله فولادی سیاه

لوله فولادی سیاه درزدار:

در فرایند تولید این دسته از محصولات از روش جوش استفاده نمی شود، به این صورت که برای تولید از مقاطع فولادی استفاده می شود و پس از حرارت و سایر فرایندها به لوله فولادی تبدیل می شود. از این نوع لوله ها در مصارف ساختمانی مثل موتورخانه و لوله های شوفاژ ساختمان استفاده میشود.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت سینی کابل

لوله فولادی سیاه بدون درز:

در فرایند تولید لوله درزدار علاوه بر برش ورق و شکل دهی آن، از جوشکاری  و در آخر غلتک نیز استفاده میشود. به ‌طورکلی لوله‌هایی که به این روش تولید می‌شوند در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن باکیفیت ‌تر و بهتر بوده، همچنین یکنواختی بیشتری را نیز به همراه دارند.

مزایای استفاده از لوله های سیاه

مزایای لوله های سیاه

مزایای استفاده از لوله های سیاه

دارای دقت بالا، ضخامت یکنواخت دیوار و روشنایی بالای سطح داخلی و خارجی.

سبک وزن هستند و از مقاومت بالایی در برابر خوردگی، محیط های اسید، قلیایی، نمک برخوردارند.

همچنین قادرند در برابر درجه حرارت بالا، ضربه و خستگی مقاوم باشند.

دارای خواص مکانیکی هستند.

از نظر اقتصادی نسبت به دیگر لوله ها به صرفه تر هستند.

میتوان آنها را در قطر و ضخامت های وسیع تولید نمود.

مطالعه مقاله بررسی ضخامت استاندارد سینی کابل از سایت کرمان نیرو

سخن آخر

مجموعه کرمان نیرو مفتخر است که شما را با لوله فولادی سیاه و کاربرد و مزایای آن آشنا کرده است و اینکه هدف از نوشتن این مطلب برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی شما همراهان گرامی است که امیدواریم این راهنما مفید واقع شود.


سینی های کابل؛ تجهیزاتی مناسب برای پشتیبانی و استفاده در انبارها، اتاق کارخانه ها و تجهیزات صنعتی، ترانشه های کابل، شافت های ساختمان و غیره هستند. نردبان کابل نیز باید از استحکام کافی برای پشتیبانی از کابل های نصب شده برخوردار باشند.

حال موضوع مهم استاندارد سینی کابل است که از تجهیزات مهمی محسوب میشوند و برای مسیر کابل کشی سیم های برق مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم دارای مشخصات عمومی و فنی بسیاری است که لازم است به آن توجه نمایید. برای خرید سینی کابل بررسی مشخصات آنها می تواند بسیار ضروری باشد.

مشاهده محصولات کرمان نیرو  kerman-niroo.ir

اندازه استاندارد سینی کابل چقدر است؟

Cable tray را به طور معمول در پهنا و عرض های 100، 200، 300، 400، 500، 600، 700، 800 یا 900 میلی متر تولید میشوند. دقت کنید که متناسب با عرض سینی از ساپورت و نگهدارنده سینی کابل به جهت نگهداری آن باید استفاده شود. همچنین تعداد ساپورت، به مقدار حجم کابل قرار گرفته در سینی کابل بستگی دارد. سینی کابل بر اساس مقاومت مورد نیاز از ورق های با ضخامت کمتر از یک میلیمتر 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.25 میلی متر و طول 2 و 3 متری ساخته می شود.

سینی کابل ها به طور معمول دارای لبه های به ارتفاع  40 یا 50 میلیمتر برای افزایش مقاومت و تحمل بار هستند. تعداد خم لبه ​ها میتواند به 2، 4 و یا 6 خم برسد که افزایش تعداد خم ها سبب تحمل بار بیشتر توسط این سیستم محافظ سیم و کابل میگردد. لذا سینی کابل ها دارای استانداردهای تاییده شده ای هستند که در دستورالعمل آنها ذکر شده و با توجه به آنها بروی زمین نصب میگردند. بدین ترتیب سینی کابل ها را می‌توان در مکان‌های مختلف نصب و با توجه به نیاز مشتری ها به صورت سفارشی و در اندازه های استاندارد طراحی و تولید کرد.

اندازه استاندارد سینی کابل چقدر است؟

اندازه استاندارد سینی کابل

در ساخت سینی کابل استاندارد از چه نوع ورقی استفاده میکنند؟

مهمترین نکته در تولید سینی کابل، توجه به نوع ورق استفاده شده در آنها است و باید این امر را در اولویت قرار داد. چرا؟ چون سینی کابل باید توان مقاومتی بالایی در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشند. به همین دلیل ورق هایی که در تولیدشان به کار میرود باید از جنس گالوانیزه و ورق‌ های سیاه باشد. همچنین سینی کابل ها باید توسط تجهیزات پیشرفته ساخته شوند.

نکته مهم دیگری که باید هنگام ساخت این تجهیزات ساختمانی رعایت کرد استانداردهایی نظیر ابعاد و اندازه های مناسب، ایجاد حفره های منظم، کاربرد متریال و ضخامت مناسب است.

مشاهده محصولات کرمان نیرو :قیمت نردبان کابل

نحوه نصب سینی کابل چگونه است؟

نصب این تجهیزات کاری آسان است به طوریکه برای این امر تنها به چند ابزار ساده نظیر یک گیره عایق و سوکت نیم اینچی که به سینی کابل متصل می‌شوند، نیاز دارید. این را نیز بدانید که هنگام نصب سینی کابل با وجود اتصالات پیش ساخته دیگر نیازی به برش و خم کردن آنها ندارید. همچنین برخی از سینی‌ کابل ها را به صورت T و L و در محیط های مختلف آزمایش  و کنترل و به  صورت استاندارد تولید و روانه بازار میکنند که کار نصب و اتصال آن‎ها را آسان‌تر می‌کند.

سخن آخر

مطالعه مقاله تفاوت ورق گالوانیزه سرد و گرم از سایت کرمان نیرو

اینکه سینی کابل، بستری مناسب است که در طول مسیر انتقال کابل ها، آنها را گردآوری و از آنها محفاظت میکند. پس توصیه ما به شما این است که باید نیاز مشتری را درک کرده و بر اساس آن محصولی را تولید کنیم و در اختیارشان قرار دهیم که کیفیت و کارایی لازم را داشته باشند. یعنی سینی های کابلی را طراحی و تولید کرده که مطابق استانداردهای روز دنیا بوده و از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند.

 

 


بهتر است قبل از بررسی تفاوت این دو ورق، تعریفی مختصر از ورق گالوانیزه داشته باشیم. ورق گالوانیزه؛ به ورق فولادی که با فلز روی یا Zn پوشش داده میشود، گویند. به زبان ساده تر میتوان محصولات فولادی از طریق غوطه ور کردن در حوضچه رویِ مذاب، گالوانیزه کرد و در مقابل آسیب های احتمالی مثل خوردگی و زنگ زدگی از آن ها محافظت کرده و در نتیجه عمر و ماندگاریشان را افزایش داد. حال معمولا به چند روش عمل گالوانیزه صورت میگیرد که در ادامه می خواهیم به شرح دو روش گالوانیزه سرد و گرم و مقایسه ورق گالوانیزه سرد و گرم بپردازیم.

مقایسه دو روش گالوانیزاسیون گرم و سرد

اگر بخواهیم به تفاوت ورق های فولادی گالوانیزه سرد و گرم پی ببریم باید با روش گالوانیزه کردن آنها آشنا شویم. گالوانیزاسیون گرم و سرد دو روش مطرح برای پوشش دهی و محافظت از فلزات است. این فرایند در بسیاری از صنایع نظیر صنایع ساخت و ساز ورق گالوانیزه، لوله گالوانیزه، مفتول گالوانیزه و … موثر و کارآمد است.

مشاهده محصولات ما : سینی کابل گالوانیزه

تفاوت های موجود بین ورق های گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت بین ورق های گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت های موجود بین ورق های گالوانیزه گرم و سرد در چه مواردی است؟

1- تفاوت در روش ساخت ورق گالوانیزه گرم و سرد

گالوانیزه گرم

این روش را به عنوان قدیمی ترین روش گالوانیزاسیون می شناسند. این روش بدین صورت انجام میگیرد که فلز پایه مورد نظر را وارد حوضچه مذاب میکنند تا به طور کامل در آن غوطه ور شود. این حوضچه دارای دمای 460 درجه سانتی گراد است. هنگام غوطه وری لایه ای از روی به فلز پایه اضافه خواهد شد، سپس قطعه را خارج نموده تا با اکسیژن و کربن واکنش دهد و لایه ی ایجاد شده بروی آن به پوششی مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی تبدیل شود. معمولا لایه تشکیل شده روی فلز، کدر و مات و طوسی رنگ است که ضخامت آن به 100 تا 130 میکرون میرسد.

برای تولید ورق گالوانیزه گرم باید مراحلی نظیر آماده سازی سطحی، گالوانیزه گرم، کنترل کیفی و بسته بندی و جابجایی صورت گیرد و شاید این روش پیچیدگی های خاص خود مثل استفاده از دستگاه های پیشرفته و یا بکارگیری یک قسمت خاص از کارخانه را داشته باشد.

مشاهده محصولات ما : قیمت لوله فولادی برق

گالوانیزه سرد

روش گالوانیزه سرد بر خلاف گالوانیزه گرم که پیچیدگی های خاص خود را دارد، عملی ساده است. بدین صورت که در محلول اسیدی یا آبی، نمک روی را ریخته و این محلول را روی فلز پایه اسپری می کنند که به این عمل الکترولیز گویند. لایه پوششی که در این روش روی ورق گالوانیزه ایجاد می شود، از ضخامتی حدود 25 میکرون و ظاهری یکنواخت و براق برخوردار است. به دلیل اسپری شدن فلزِ روی بر رویِ قطعه مورد نظر، مقاومت مواد چسباننده نسبت به روش گالوانیزه گرم کمتر بوده و داخل قطعات، عنصر روی نفوذ نمی کند. این ویژگی ورق های گالوانیزه سرد باعث می شود تا با ایجاد خراش های سطحی روی ورق، احتمال اکسید شدن آن ها بالا رود.

ورق گالوانیزه سرد

گالوانیزه سرد

2- تفاوت کاربردی ورق گالوانیزه گرم و سرد

همانطور که در بالا اشاره شد در روش گالوانیزه گرم با نفوذ روی به قطعه مورد نظر، ضخامت لایه پوششی بیشتر شده و مقاومت در برابر خوردگی نیز افزایش می یابد. در نتیجه ورق گالوانیزه گرم مقاومت بالاتری در برابر خوردگی و زنگ زدن دارد، پس میتواند بهترین گزینه برای استفاده در محیط ‌های باز و محیط‌ هایی که در معرض رطوبت و اکسیژن بیشتری هستند، باشد. بدین ترتیب در محل هایی مثل دکل ‌های مخابراتی، گاردریل جاده‌ ها، لوله ‌های آب با ضخامت زیاد، تیرهای برق و دکل ‌های فشار قوی برق بیشترین کاربرد را دارند.

در مقابل ورق گالوانیزه سرد ضخامت و چسبندگی لایه پوششی کمتری دارد و به همین دلیل این ورق ها مناسب برای محل ‌هایی که خوردگی کمتر دارند، هستند. در صنایعی از جمله قطعه ‌سازی خودرو، صنایع ساخت پیچ و مهره، محصولات بهداشتی، تولید لوله ‌هایی با ضخامت کم بیشترین کاربرد را دارند.

مشاهده محصولات ما : لوله خرطومی رهورد خراسان

3- ضخامت لایه پوششی ورق گالوانیزه گرم و سرد و ماندگاری آنها

همانطور که ذکر شد پوشش ورق گالوانیزه سرد نازک بوده و حداکثر به ۲۵ میکرون می‌ رسد. پس ضخامت کمتری نسبت به پوشش گرم دارد. در مقابل ورق گالوانیزه گرم چون به روش غوطه وری پوشش داده میشود ضخامت بیشتری دارد. بنابراین هرچه ضخامت لایه پوششی بالاتر باشد، در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالاتری دارند.

عمر و دوام بالای ورق ها نیز به همان پوشش آنها بستگی دارد. یعنی ضخامت و میزان چسبندگی پوشش در روش گرم به میزانی است که منجر به افزایش مقاومت به خوردگی ورق، مقاومت سایشی بهتر نسبت به روش آبکاری سرد و در نتیجه طول عمر بیشتر آن میشود. اما در مقابل در روش گالوانیزه سرد لایه پوششی از ضخامت کمتری برخوردار بوده و در نتیجه در صورت آسیب و خراشیدگی، لایه های زیرین زنگ زده و بعد از مدتی اکسید میشوند.

تفاوتهای ظاهری ورق گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت ظاهری گالوانیزه گرم و سرد

4- تفاوت ظاهری ورق گالوانیزه گرم و سرد

شاید در این مورد زیبایی مهم باشد چرا که ورق گالوانيزه سرد، ظاهری براق، یکدست و درخشان دارد و جنبه تزئینی آن بیشتر است. در حالی که ورق گالوانیزه گرم، ظاهری مات و کدر دارد و ممکن است از جنبه ی زیبایی از این ورق کمتر استفاده شود.

5- قیمت گذاری ورق گالوانیزه گرم و سرد

 اگر بخواهیم کلی بگوییم، انواع ورق گالوانیزه در مقایسه با سایر ورق های فولادی گرانتر هستند. ولی عوامل مختلفی نظیر وزن، اندازه و ضخامت ورق‌ ها، استاندارد و کیفیت ورق، برند تولیدکننده، روش تولید ورق و خواص مکانیکی و شیمیایی آن میتواند بر قیمت ‌گذاری انواع ورق های گالوانیزه نیز تاثیر داشته باشد.

مطالعه مقاله مشخصات فنی نردبان کابل از سایت کرمان نیرو

در نهایت

با تفاوت ورق گالوانیزه گرم و سرد آشنا شدید و این را بدانید که عوامل متعددی میتواند بر انتخاب ورق گالوانیزه تاثیرگذار باشد. اما در نهایت انتخاب ورق گالوانیزه سرد یا گرم بر میگردد به نیاز شما و اینکه هر دو ورق گالوانیزه ویژگی های منحصر به  فرد خود را دارند.

 


قبل از هر چیزی بهتر است مختصر اطلاعاتی درباره ی نردبان کابل و ویژگیهای آن داشته باشید و بعد بپردازیم به موضوع اصلی مقاله یعنی مشخصات فنی نردبان کابل، پس با ما همراه باشید…

درباره ی نردبان کابل و اهمیت استفاده از آن چه میدانید؟

نردبان کابل؛ تجهیزی که از آن به عنوان جایگزینی برای سیم کشی باز و یا سیستم کاندوئیت در اماکن صنعتی و تجاری بدلیل امکان نظارت دقیق بر روند کابل کشی، استفاده می کنند. طراحی این تجهیزات به گونه ای است که سیم های کابل را میتوان در سلامت کامل و به دور از صدمه نگهداری کرد لذا بهترین گزینه برای کابل کشی و عبور سیم ها است. همچنین مناسب ترین مسیر برای نصب نردبان کابل به صورت عمودی بوده چرا که در این روش امکان محکم کردن کابل ها به نردبان وجود دارد. البته این بدان معنا نیست که امکان استفاده از نردبان کابل به صورت افقی امکان پذیر نیست. بلکه از روش افقی نیز برای نگهداری از کابل های سنگین در مسافت های طولانی استفاده می شود.

نردبان کابل را باید از جنسی تولید کنند که بتوان از آن در دراز مدت و فواصل طولانی استفاده نمود و همچنین سبک باشد بنابراین متریال به کار رفته در ساخت این تجهیزات شامل فولاد، استیل، آلومینیوم و گالوانیزه است.انواع نردبان کابل شامل نردبان کابل گالوانیزه سرد و گرم، نردبان کابل جوشی و یا پیچ و مهره ای، نردبان کابل گالوانیزه رنگی است.

مهمترین مزایای کاربردی نردبان کابل

مزایای نردبان کابل

مهمترین مزایای کاربردی نردبان کابل

کابل ها قادرند تا به کمک نردبان به هر قسمت وارد یا خارج شوند.

میتوانند از کابل ها و لوله های سنگین محافظت و نگهداری کنند.

مانع از تجمع آب، نفوذ رطوبت و خاک بر روی کابل ها میشوند.

دسترسی به سیم ها و جابجا کردن آنها را آسان میکند.

انتخابی مناسب برای تمامی پروژه های عمرانی هستند.

فضای کمی را اشغال کرده و سبب نظم دهی و مرتب شدن کابل ها میشوند.

مشخصات فنی نردبان کابل شامل چه مواردی میشود؟

از مهمترین ویژگی های فنی نردبان کابل عرض و طول آن است. معمولا عرض این سازه را با توجه به محیط نصب و همچنین تعداد کابل های نصب شده بروی پله تعیین میکنند. بنابراین عرض آنها از 50 میلیمتر تا 1000 میلیمتر قابل تولید است.از موارد مهم دیگر در خصوص تولید نردبان کابل و سینی کابل توجه به عمق و یا همان ارتفاع دیواره ها است که هر چه عمق سازه بیشتر باشد، میتوان تعداد کابل بیشتری روی آن نصب نمود لذا ارتفاع آن ها نیز از 40 الی 150 میلیمتر متغیر است. ضخامت ورق های به کار رفته در این سازه ها نیز متفاوت بوده که حداقل 0.6 میلیمتر و حداکثر 4 میلیمتر است.

مشخصات فنی نردبان کابل شامل چه مواردی میشود؟

مشخصات فنی نردبان کابل

مشخصات فنی پله ها

پله های موجود در نردبان کابل معمولاً با حفظ فاصله های 25 سانتیمتری نسبت به یکدیگر تولید و روانه بازار میشوند البته میتوان بنا به درخواست مشتری این فواصل را تغییر داد. مزایای کاربردی این است که جدای از ایجاد استحکام بر روی نردبان، امکان بسته شدن کابل بر روی نردبان را نیز فراهم میکنند. عموماً کابل ها از طریق بست های مخصوص (بست چنگکی) به پله ها متصل میشوند. معمولا و به طور استاندارد، شاخه های این محصول به صورت 2 متری تولید شده و در صورتی که مشتری درخواست ساخت با طول 3 متر را داشته باشد، این کار توسط تولید کنندگان امکان پذیر است.

مشخصات فنی متعلقات نردبان کابل

نردبان کابل جدای از شاخه های مستقیم، دارای انواع و اقسام متعلقات نظیر زانو، سه راهی، چهار راهی، زانوی عمودی (بند)، اتصالات رابط، قطعه کاهنده و … است که تمامی این متعلقات وظایف مخصوص به خود را داشته و در نهایت به محافظت و نگهداری از کابل ها ختم میشود. همچنین با توجه به محل نصب نردبان های کابل و یا درخواست مشتری، میتوان کلیه قطعاتی که نیازمند رنگ آمیزی بوده را با پوشش الکترواستاتیک کوره ای رنگ نمود.

مشاهده محصولات ما : بست چنگالی

سوالاتی که ممکن است در رابطه با نردبان کابل ذهنتان را مشغول کند

مهمترین فواید استفاده از نردبان کابل چیست؟

عمده ترین کاربرد این تجهیزات نظم و ساماندهی به سیم ها و کابل ها است. اما از فواید دیگر میتوان به حفاظت سیم و کابل ها در برابر خطرات احتمالی، نصب آسان، راحتی تعمیر و طول عمر زیاد و قیمت مقرون به صرفه اشاره نمود.

رایج ترین پوشش مورد استفاده در تولید نردبان کابل ها چیست؟ و چرا؟

مشخصات فنی نردبان کابل

رایج ترین پوشش مورد استفاده در تولید نردبان کابل ها چیست؟ و چرا؟

معمولا از پوشش های گالوانیزه، پیش گالوانیزه و گالوانیزه گرم و سرد برای نردبان کابل بهره میبرند که پوشش گالوانیزه از پر کاربردترین پوشش ها بوده چرا که این پوشش بسیار مقرون به صرفه تر از سایر پوشش ها است. همچنین می تواند پوشش خوبی را جهت محافظت در برابر انواع گسترده ای از مواد شیمیایی در محیط به نردبان بدهد  و در صورتی که دستخوش خرابی، خراش یا برش بر روی بدنه شوند به شکل خود ترمیمی بوده و آسیبی نخواهند دید.

مشخصات کلی فنی برای تولید نردبان کابل

به طور کلی عرض های کاربردی برای نردبان کابل از 50 میلیمتر الی 700 یا 1000 میلیمتر و ارتفاع دیواره ها از 40 الی 150 میلیمتر متغیر بوده و همچنین حداکثر ضخامت ورق به کار رفته در آنها 4 میلیمتر است.

 کاربرد کدام یک بیشتر است؟ نردبان کابل یا سینی کابل

باید گفت کاربرد هر دوی این تجهیزات بسیار مهم و مفید بوده و مصارف متعددی را شامل میشوند که از نردبان کابل اغلب برای کابل های سنگین و پیچیده استفاده میکنند.

مطالعه مقاله تفاوت بست چنگالی معمولی و عایق دار از سایت کرمان نیرو

در نهایت

باید گفت که کاربرد نردبان کابل مزایای کاربردی زیادی داشته و استفاده از این تجهیز میتواند کمک کند تا به راحتی کابل ها را عیب یابی کرده و در صورت خرابی بلافاصله آنها را تعمیر نمود.

 

 


بست های چنگالی از پرکاربردترین متعلقات در سیستم کابل کشی و پروژه های بزرگ عمرانی محسوب میشوند. چرا که از این تجهیزات برای محافظت و نگهداری از کابل ها و سینی و نردبان های کابل استفاده میکنند. موضوع مورد بحث ما درباره ی جنس این نوع تجهیزات و بست چنگالی است که به صورت معمولی و عایق دار در بازار یافت میشوند و اینکه میخواهیم تفاوت این دو نوع را بررسی کنیم.

از چه نوع پوششی برای عایق دار کردن تجهیزات فلزی استفاده میکنند؟

برای مقایسه پوشش معمولی با عایق دار باید با واژه گالوانیزه کردن آشنا شوید تا بتوانید به تفاوت آنها پی ببرید. گالوانیزه کردن نوعی فرآیند پوشش دادن آهن و فولاد با روی است که هنگام غوطه ور کردن فلز در حمام روی مذاب در دمای حدود 449 درجه سانتیگراد (840 درجه فارنهایت) با سطح فلز پایه آلیاژ می شود. این نوع پوشش، نسبتاً محکم بوده و از فولادی که در زیر آن قرار دارد، در برابر خوردگی بیشتر محافظت می کند.

مقایسه بست های چنگالی معمولی با عایق دار

بست های چنگالی

مزایای استفاده از پوشش گالوانیزه عبارتند از:

از نظر هزینه و چرخه عمر برتری دارند چرا که در بسیاری از شرایط، فولاد گالوانیزه به طور گسترده در کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرد که بدون هزینه فولاد ضد زنگ به مقاومت در برابر خوردگی نیاز باشد. پوشش روی فولاد گالوانیزه گرم غوطه ور در سخت ترین خاک 35 تا 50 سال و در خاک کمتر خورنده 75 سال یا بیشتر دوام خواهد داشت. پوشش های روی گالوانیزه در دمای شدید سرما و گرما به خوبی پاسخ می دهند. همچنین آزمایشات انجام شده، نشان داده است که گالوانیزه غوطه وری هیچ تاثیری بر خصوصیات مکانیکی گریدهای استاندارد فولاد ندارد.

مطالعه مقاله کاربرد ورق گالوانیزه در صنایع گوناگون از سایت اقتصاد آنلاین

مقایسه بست های چنگالی معمولی با عایق دار

با فرایند گالوانیزه کردن و مزایای آن آشنا شدیم و بنا بر توضیحات ذکر شده باید گفت که بست های تولید شده در بازار را معمولا میتوان با جنس های استنلس استیل، پلاستیک، گالوانیزه و … یافت که بست های معمولی برای کاربردهای معمولی به کار میروند و بست های پلاستیکی مقاومت کمتری نسبت به بست های فلزی دارند و بست های فلزی میتوانند وزن بیشتری را تحمل کنند اما در برابر رطوبت مقاومت پایینی داشته و در محیط های باز دچار خوردگی میشوند بنابراین پرمصرف ترین نوع بست، بست کابل چنگالی عایق دار با پوشش گالوانیزه (گرم یا سرد) است که دلایل محبوبیت آن را در بالا ذکر کردیم.

 اهمیت استفاده از بست چنگالی گالوانیزه

این نوع بست ها میتوانند ساپورت محکمی برای لوله های دیواری و سقفی محسوب شوند که در طرح ها و رنگ های مختلف تولید و به بازار عرضه میگردند و می توان از آنها برای محیط های مختلف و حتی روباز استفاده نمود. از مهمترین دلایل محبوبیت این نوع تجهیزات حذف شدن اقداماتی همچون سوراخ کاری، جوشکاری، حفاری و … است. بدین معنی که شما میتوانید به راحتی این تجهیزات را در عرض یک دقیقه باز و بسته کرده و این امر در کنار حفظ ایمنی و سلامت، صرفه جویی در وقت را نیز به همراه خواهد داشت.

 اهمیت استفاده از بست چنگالی گالوانیزه

بست چنگالی گالوانیزه

نتیجه گیری

بست چنگالی یکی از انواع بست ها به شما میرود که از آنها برای حفاظت بیشتر از سیم ها و کابل های برقی ساختمان و مرتب سازی و دسته بندی آنها استفاده میکنند. همانطور که از نام بست چنگالی پیداست ساحتارش یک پایه شبیه به چنگک است که داخل ریل بست چنگالی محکم شده و به کمک یک پیچ در قسمت بالای آن می توان آن را تنظیم و محکم نمود. این بست مناسب نصب انواع لوله های فلزی، پلی اتیلن، مسی، استنلس استیل، کابل و … در صنایع ساختمانی، تاسیساتی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است. از مهمترین اهداف استفاده از این بست ها عبور دادن کابل‌ های برق به سقف، نگهداری، دسته ‌بندی، حفاظت و هدایت سیم ‌ها و کابل ‌های برقی در ساختمان است و چه بهتر که جنس آن از نوع عایق دار باشد.

مطالعه مقاله تفاوت سینی کابل گالوانیزه با سینی کابل گالوانیزه نشده از سایت کرمان نیرو

 


سینی کابل؛ از بهترین ابزارهای کاربردی در صنایع مختلف است که از آن به عنوان یک راه حل آسان و بسیار سریع و مطابق با شرایط اقتصادی برای مشکلات سیم کشی های برق در ساخت و سازهای مختلف از آن استفاده میشود. این تجهیز صنعتی را در جنس های مختلف در بازار میتوان پیدا کرد. در ادامه می خواهیم به بررسی متریال به کار رفته در سینی کابل ها و تفاوت بین آنها بپردازیم. پس با ما همراه باشید…

از چه متریالی برای تولید سینی کابل ها استفاده میشود؟

از متریال های گوناگون برای تولید سینی کابل استفاده می شود که این تفاوت بر میگردد به نوع و تعریف پروژه ای که در دست ساخت است. بنابراین سینی کابل ها در جنس هایی که در زیر به شرح آن ها میپردازیم تولید میشوند. سینی کابل از جنس آلومینیوم؛ به دلایلی چون سبک بودن و این که نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند، گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های مرطوب و یا محیط هایی که احتمال زنگ زدگی و نصب در آنها راحت بوده، هستند.

مقاه سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل از جنس فولاد؛ دارای مقاومت بالا و مقاوم بوده و از کیفیت ساخت بالا برخوردارند. اما معایبی هم دارند که میتوان به وزن زیاد و ضعف خاصیت ضد آبی آن اشاره کرد. یعنی بهتر است برای استفاده از این سینی کابل از پوشش ضد زنگ استفاده کرد.سینی کابل استیل یا فولاد ضد زنگ؛ مهمترین مزیت این سینی کابل ها، عملکرد و بازدهی به شدت زیاد در محیط هایی با دمای بالا و مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی آلی و غیر آلی و رنگ دانه ها در دماهای بالا است.

مشاهده محصولات ما : https://kerman-niroo.ir/

چرا از پوشش گالوانیزه برای سینی کابل ها استفاده میشود؟

اگر قرار باشد از سينی كابل ها برای محيط هایی كه در معرض هوای متغیر مثل هوای مرطوب و نم دار استفاده شود باید مقاوم بوده تا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند. به همین دلیل از پوشش گالوانیزه برای جنس های به کار رفته در سینی کابل ها به کار میبرند تا عمر آنها طولانی تر شود. چرا که سینی کابل ها با پوشش گالوانیزه از بیشترین میزان عایق بودن بهره برده اند و در نتیجه مقاومت این سینی کابل ها در برابر زنگ زدگی بالا رفته و در مقابل طیف گسترده ای از مواد شیمیایی محیطی محافظت خوبی را انجام می دهند و حتی اگر دچار خراش یا برش بر روی بدنه خود نشود، خود ترمیم بوده و آسیب نخواهند دید.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده بالا به این نتیجه میرسیم که تفاوت سینی کابل گالوانیزه شده با سینی کابل گالوانیزه نشده بر میگردد به دوام، مقاومت و ماندگاری و عملکرد بهتر سینی کابل ها، یعنی اگر از پوشش گالوانیزه برای سینی کابل ها استفاده شود میتوان از آنها استفاده های گسترده ای در اکثر پروژه های ساخت و ساز داشته باشیم چون محافظ بهتری برای سیم ها و کابل ها آن هم به دلایلی چون ضد زنگ بودن و مناسب برای محیط های روباز و مرطوب و اسیدی محسوب میشوند. همچنین از قیمت مقرون به صرفه نیز برخوردارند. با این تعابیر ذکر شده و مطالعه ی این مطلب می توانید به تفاوت سینی کابل گالوانیزه شده و یا گالوانیزه نشده پی ببرید.

مطالعه مقاله مقایسه لوله فلکسیبل با لوله گالوانیزه از سایت کرمان نیرو

سینی کابل گالوانیزه

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.


این روزها شاهد توسعه شهرها و در نتیجه ساختمان سازی های گسترده در سراسر دنیا هستیم که در این حالت نیاز به تجهیزات ساختمانی رو به افزایش است. یکی از این تجهیزات ساختمانی لوله ها میباشند حال چه لوله های برق چه لوله های آبرسان! موضوع مهم استفاده از انواع مختلف لوله ها برای محافظت و نگهداری از سیم و کابل در طول مسیر اجرای سیم کشی و کابل کشی در واحدهای صنعتی، پروژه های ساختمانی و صنعتی و همچنین بکارگیری لوله های فولادی برق میباشد. در ادامه این مطلب قرار است به مقایسه دو لوله پرکاربرد یعنی لوله فلکسیبل و لوله گالوانیزه بپردازیم و برای اینکار باید با هر یک از این لوله ها آشنا شده تا پی به تفاوت آن ببرید. پس با ما همراه باشید…

هر آنچه که باید درباره ی لوله فلکسیبل بدانید

یکی از ابزارهای قدرتمندی که میتوان از آن برای محافظت از سیم ها و کابل های برق در پروژه های عمرانی و ساختمانی استفاده نمود لوله فلکسیبل یا لوله فلکسی است. لوله هایی که متشکل از یک کانال فلزی با سطح مقطع گرد بوده و از بلندی، سبکی وزن، انعطاف پذیری و روکش PVC که مقاومت بالایی داشته، برخوردارند. همین موارد باعث شده در مواردی که قرار است لوله فولادی برق از درز انبساط ساختمان بگذرد و یا برای متصل نمودن برق به موتورها یا دستگاههایی که فعالیت آنها با ایجاد لرزش همراه است، از این لوله ها استفاده شود.

 لوله فلکسیبل

انواع مختلف لوله فلکسی

لوله خرطومی فلزی بدون روکش؛ همانطور که از نامش مشخص است، بدون روکش پلاستیکی بوده و بیشتر برای محیط های داخلی ساختمان کاربرد دارند. لوله خرطومی فلزی روکش دار؛ این نوع از یک پوشش پلاستیکی PVC برخوردار بوده که بیشتر در نصب و پروژه دوربین های مداربسته از آن بهره میبرند و برای محیط های خارجی یا مرطوب استفاده می شود.

مزایایی که باعث استفاده گسترده از این لوله ها شده، چیست؟

انعطاف پذیری خوب و در نتیجه مقاومت کششی و چرخشی بالای آنها.

در برابر فشارها، ضربات و ساییدگی مستحکم بوده و در نتیجه عمر و ماندگاری بیشتری دارند.

مقاوم در برابر فرسایش محیطی و اشعه ماوراء بنفش (نور آفتاب) و یا حرارت زیاد.

توانایی تخلیه الکتریسیته ساکن با اتصال به زمین را دارند.

وزن آنها کم بوده و نصب و راه اندازی شان آسان است.

دانستنی های لازم درباره ی لوله گالوانیزه

همانطور که میدانید لوله های فلزی به مرور زمان و با وجود رطوبت می توانند دچار خوردگی یا زنگ زدگی شوند که در نتیجه بایستی اقدام به تعویض آنها نمود. و اینکه شهرها و در نتیجه پروژه های ساختمانی نیز در حال گسترش هستند بنا بر دلایل ذکر شده آمده اند لوله هایی را با پوششی مخصوص روانه بازار کرده اند که با اینکار طول عمر و مقاومت لوله های فلزی را بالا برده اند. این نوع لوله ها را با نام لوله گالوانیزه معروف اند که از ورقه‌ های فولادی تولید میشوند و همین ورقه فولاد را با فشار داخل قالب، عبور داده و درز آن را جوش می ‌دهند. در نهایت برای آنکه مقاومتش در برابر زنگ زدگی بالا رود آن را در یک وان آبکاری قرار داده و یک لایه (روی اندود) رویِ آن را پوشانده و به اصطلاح گالوانیزه میشود.

 لوله گالوانیزه

مهمترین مشخصه ها و کاربری های لوله گالوانیزه

از مهمترین ویژگی این لوله ها، گالوانیزه شدنشان است که باعث بالا رفتن مقاومت‌ شان در برابر زنگ زدگی یا خوردگی میشود. به طور متوسط طول عمر این لوله ‌ها حدود 50 سال تخمین زده شده است. نصب این لوله ها راحت بوده که در نتیجه منجر به کاهش هزینه ها نیز می ‌شود و این مقرون به صرفه بودن آنها از مزیت های مهم دیگر آنهاست.از کاربری های این نوع لوله ها میتوان مواردی چون انتقال آب یا گاز، سیستم آبرسانی در گلخانه، استفاده بعنوان فنس و نرده در محیط های باز، سیستم های تهویه، دکل‌ های مخابراتی کابل برق و … را نام برد.

انواع لوله های گالوانیزه

این لوله ها را به دو روش گرم و سرد تولید میکنند و از نظر وزنی به سه دسته ی سبک، متوسط و سنگین تقسیم می شوند و تفاوت دو لوله گالوانیزه سرد و گرم در تعاریفشان که در ادامه به آن میپردازیم مشخص شده است.

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد

لوله فولادی گرم؛ لوله فولادی پس از فرو رفتن در حمام مذاب، روی آن را آبکاری کرده تا مقاومتش افزایش یابد و طول عمر آن نیز بیشتر شود. لذا پایه لوله فولادی گالوانیزه در یک محلول آبکاری قرار می ‌گیرد تا یک لوله مقاوم از آلیاژ روی آهن ساخته شود. این لوله ها در صنایعی نظیر ماشین آلات کشاورزی، نفت، معدن، ساخت و سازها، ماشین‌ آلات و صنعت خودرو و … کاربرد دارند. لوله فولادی سرد؛ این لوله ها مقاومتشان نسبت به لوله های گالوانیزه گرم کمتر است چرا که در این لوله ها رویِ سطح کمی از فلز را با گالوانیزه میپوشانند. قیمت مناسبتری نسبت به لوله گالوانیزه گرم دارند. به طور کلی تفاوت این دو لوله در مقاومت، روش ساخت، ضخامت لایه گالوانیزه، سطح صاف و قیمت آنها است.

لوله گالوانیزه سرد و گرم

مطالعه مقاله بزرگ ترین شرکتهای تولید کننده سینی کابل در ایران از سایت کرمان نیرو

در نهایت

با لوله فلکسیبل و لوله گالوانیزه آشنا شدید و با مطالعه هر یک میتوانید به تفاوت های این دو لوله پی ببرید. و اینکه اگر شما نیز موردی به ذهنتان رسید که در اینجا ذکر نشده باعث خوشحالی ما است در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 


سینی کابل؛ تجهیزی است که از آن برای مرتب نمودن کابل ها استفاده شده و در مدلهای مختلف تولید و روانه بازار میشود. از این محصول در کابل کشی ها و در پروژهای ساختمانی بزرگ استفاده می شود که با تجهیزات و اتصالات مختلفی که دارد بر روی دیوارها و سقف ها نصب میگردد. نکته مورد نظر در این مقاله پیدا کردن کارخانه های معتبر تولید سینی کابل است که خوشبختانه در کشور عزیزمان هستند تولید کنندگانی که با کیفیت ترین نمونه ها را تولید نموده و در اختیار هموطنان در حوزه ساخت و ساخت قرار میدهند. در همین جهت گروه صنعتی کرمان نیرو قصد دارد تا در اینجا برخی از این تولید کنندگان را معرفی کرده و کمکی کرده باشد جهت شناخت شما از این تولید کنندگان.

گروه صنعتی کرمان نیرو

گروه صنعتی کرمان نیرو؛ از اواخر سال 91 تاسیس گردید که محور اصلی فعالیت و هدف آن وجود کادری مجرب و دستگاههای به روز برای تولید سینی کابل و لوله های فولادی برق می باشد. همچنین از دیگر فعالیت های این گروه صنعتی پخش انواع جعبه های تقسیم و کلید ها و کلیه اتصالات و کف خواب، قوطی های کلید می باشد.

از جمله شرکتهایی که افتخار همکاری با آنها را داشته اند میتوان شرکت های پارسی فیدار پایدار و کارمانیا و ساترآپ، برج سازان رامتین و پروژه در سایت های مختلف پتروشیمی (عسلویه)، شرکت پالایش نفت بندرعباس را نام برد. این مجموعه به یاری خدای متعال امید دارد که بتواند خدمت کوچکی در جهت آبادانی و صنعت ساختمان سازی و پروژه های عمرانی به میهن عزیزمان ارائه کند تا هر چه بیشتر به خودکفایی و استقلال در ساخت و بی نیازی از بیگانه ها قدمی کوچک بردارد. لذا آمادگی خود را برای همکاری با پروژه های ساختمانی و کسب رضایت آنها نیز اعلام می

کرمان نیرو تولید کننده سینی کابل گالوانیزه گرم

شرکت سپکو تولید کننده سینی کابل

شرکت سپکو؛ با بیش از ۱۸سال سابقه درخشان در صنعت تولید تجهیزات برق صنعتی شامل سینی کابل، نردبان کابل و انواع لوله های فولادی برق با کلیه اتصالات و تجهیزات مربوطه، منابع مناسب و به روز دارای سوابق درخشان در این صنعت میباشد. همچنین این شرکت دارای ۳ استاندارد بین المللی در زمینه ایمنی و بهداشت و محیط زیست و مدیریت کیفیت است که نشانگر تعهدات، حس مسئولیت و انگیزه این سازمان در جهت کسب رضایت مشتریانش است. همچنین این شرکت با استفاده از دستگاه های پیشرفته و کامل و با کادری مجرب و کار آزموده آماده انجام انواع سفارشات نیز می باشد.

مشاهده محصولات ما : سینی کابل گالوانیزه گرم

شرکت سازه توان آژند

این واحد تولیدی پیشرو در زمینه تولید سینی کابل و نردبان کابل، لوله فولادی برق، سی چنل (سی ریل) و ریل فلزی (محافظ کابل) با ضخامت های مختلف به صورت گالوانیزه (گرم و سرد) و رنگی با کلیه اتصالات و متعلقات مربوطه طبق نقشه و سفارش های داده شده از طرف مشتریان محترم با برند (مونترال) می باشد. که کلیه دستگاه های واحد تولیدی این شرکت از نوع CNC و هیدرولیک پنوماتیک با مهندسین مجرب و کادری کار آزموده و دارای آزمایشگاه تست بارگذاری است. همچنین این شرکت توانسته در راستای فعالیت های خود در سال 1390 به عنوان یکی از برندهای برتر صنعت برق کشور معرفی شده و تندیس برند برتر و لوح تقدیر مدیریت برتر از ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را دریافت نماید.

سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل کبیر، تولید کننده انواع سینی کابل

شركت سینی کابل كبير؛ با اتكا به دانش روز و تجربه و با استفاده از امكانات و توان بالای مهندسی در زمينه توليد: سيني كابل، لوله های فولادی برق، لوله های شلاقی (فلكسيبل) و متعلقات آنها مشغول به فعاليت ميباشد. همچنین اين شركت با توان توليد سالانه ٥٠٠ هزار شاخه سينی كابل اعم از دو متری و ٣ متری آماده همكاری با پروژه های صنعتی ميباشد.

مشاهده محصولات ما : زانو سینی کابل

باکس ایران پیشرو در صنعت برق

شرکت باکسیران؛ با تجربه 17 ساله مدیران خود با هدف تولید سیستم های محافظ کابل برق مورد مصرف در صنایع پتروشیمی و پالایشگاههای نفت، گاز و صنایع ابنیه و فولاد در سال 1386 تاسیس و شروع بکار نموده است و تا کنون با همت کارکنان خود توانسته است بخش اعظمی از محصولات مورد نیاز را تولید و به بازار عرضه نماید. همچنین این شرکت با اتکا به تکنولوژی و دانش روز دنیا اقدام به راه اندازی خط تمام اتوماتیک تولید سینی و نردبان کابل برای اولین بار در ایران نموده است.

از جمله محصولات تولیدی آن عبارتند از:

تولید کننده کاندوئیت (لوله فولادی برق).

تولید کننده سینی کابل و نردبان کابل تا طول 6 متر و متعلقات آن.

تولید کننده جعبه تقسیم باکالیت (پلاستیکی) واترپروف در سایزهای مختلف.

تولید انواع گلند فلزی کابل در دو نوع معمولی و گلند.

سینی کابل قیمت

در نهایت

میتوان گفت که تولید سینی کابل و متعلقات آن در اکثر کارخانحات با فناوری پیشرفته و با بهترین جنس صورت می گیرد و سعی میکنند تا با بکارگیری پرسنل متخصص و کوشا و توجه مستمر به اصول اخلاقی تجارت با عملکرد درست در این زمینه، به بهترین شکل ممکن انواع سینی کابل را با بهترین کیفیت تولید و نیاز بازار را نیز تامین کنند‌.

مطالعه مقاله بزرگ ترین تولید کنندگان سینی کابل در جهان

کلام آخر اینکه

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جداب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود. همچنین مایه خرسندی ماست که شما هم اگر تولید کنندگان مطرح سینی کابل را میشناسید، برای ما و دیگران کاربران در قسمت نظرات معرفی کنید.