درباره ی نردبان کابل و اهمیت استفاده از آن چه میدانید؟

مشخصات فنی نردبان کابل

قبل از هر چیزی بهتر است مختصر اطلاعاتی درباره ی نردبان کابل و ویژگیهای آن داشته باشید و

قبل از هر چیزی بهتر است مختصر اطلاعاتی درباره ی نردبان کابل و ویژگیهای آن داشته باشید و بعد بپردازیم به موضوع اصلی مقاله یعنی مشخصات فنی نردبان کابل، پس با ما همراه باشید…

درباره ی نردبان کابل و اهمیت استفاده از آن چه میدانید؟

نردبان کابل؛ تجهیزی که از آن به عنوان جایگزینی برای سیم کشی باز و یا سیستم کاندوئیت در اماکن صنعتی و تجاری بدلیل امکان نظارت دقیق بر روند کابل کشی، استفاده می کنند. طراحی این تجهیزات به گونه ای است که سیم های کابل را میتوان در سلامت کامل و به دور از صدمه نگهداری کرد لذا بهترین گزینه برای کابل کشی و عبور سیم ها است. همچنین مناسب ترین مسیر برای نصب نردبان کابل به صورت عمودی بوده چرا که در این روش امکان محکم کردن کابل ها به نردبان وجود دارد. البته این بدان معنا نیست که امکان استفاده از نردبان کابل به صورت افقی امکان پذیر نیست. بلکه از روش افقی نیز برای نگهداری از کابل های سنگین در مسافت های طولانی استفاده می شود.

نردبان کابل را باید از جنسی تولید کنند که بتوان از آن در دراز مدت و فواصل طولانی استفاده نمود و همچنین سبک باشد بنابراین متریال به کار رفته در ساخت این تجهیزات شامل فولاد، استیل، آلومینیوم و گالوانیزه است.انواع نردبان کابل شامل نردبان کابل گالوانیزه سرد و گرم، نردبان کابل جوشی و یا پیچ و مهره ای، نردبان کابل گالوانیزه رنگی است.

مهمترین مزایای کاربردی نردبان کابل

مزایای نردبان کابل

مهمترین مزایای کاربردی نردبان کابل

کابل ها قادرند تا به کمک نردبان به هر قسمت وارد یا خارج شوند.

میتوانند از کابل ها و لوله های سنگین محافظت و نگهداری کنند.

مانع از تجمع آب، نفوذ رطوبت و خاک بر روی کابل ها میشوند.

دسترسی به سیم ها و جابجا کردن آنها را آسان میکند.

انتخابی مناسب برای تمامی پروژه های عمرانی هستند.

فضای کمی را اشغال کرده و سبب نظم دهی و مرتب شدن کابل ها میشوند.

مشخصات فنی نردبان کابل شامل چه مواردی میشود؟

از مهمترین ویژگی های فنی نردبان کابل عرض و طول آن است. معمولا عرض این سازه را با توجه به محیط نصب و همچنین تعداد کابل های نصب شده بروی پله تعیین میکنند. بنابراین عرض آنها از 50 میلیمتر تا 1000 میلیمتر قابل تولید است.از موارد مهم دیگر در خصوص تولید نردبان کابل و سینی کابل توجه به عمق و یا همان ارتفاع دیواره ها است که هر چه عمق سازه بیشتر باشد، میتوان تعداد کابل بیشتری روی آن نصب نمود لذا ارتفاع آن ها نیز از 40 الی 150 میلیمتر متغیر است. ضخامت ورق های به کار رفته در این سازه ها نیز متفاوت بوده که حداقل 0.6 میلیمتر و حداکثر 4 میلیمتر است.

مشخصات فنی نردبان کابل شامل چه مواردی میشود؟

مشخصات فنی نردبان کابل

مشخصات فنی پله ها

پله های موجود در نردبان کابل معمولاً با حفظ فاصله های 25 سانتیمتری نسبت به یکدیگر تولید و روانه بازار میشوند البته میتوان بنا به درخواست مشتری این فواصل را تغییر داد. مزایای کاربردی این است که جدای از ایجاد استحکام بر روی نردبان، امکان بسته شدن کابل بر روی نردبان را نیز فراهم میکنند. عموماً کابل ها از طریق بست های مخصوص (بست چنگکی) به پله ها متصل میشوند. معمولا و به طور استاندارد، شاخه های این محصول به صورت 2 متری تولید شده و در صورتی که مشتری درخواست ساخت با طول 3 متر را داشته باشد، این کار توسط تولید کنندگان امکان پذیر است.

مشخصات فنی متعلقات نردبان کابل

نردبان کابل جدای از شاخه های مستقیم، دارای انواع و اقسام متعلقات نظیر زانو، سه راهی، چهار راهی، زانوی عمودی (بند)، اتصالات رابط، قطعه کاهنده و … است که تمامی این متعلقات وظایف مخصوص به خود را داشته و در نهایت به محافظت و نگهداری از کابل ها ختم میشود. همچنین با توجه به محل نصب نردبان های کابل و یا درخواست مشتری، میتوان کلیه قطعاتی که نیازمند رنگ آمیزی بوده را با پوشش الکترواستاتیک کوره ای رنگ نمود.

مشاهده محصولات ما : بست چنگالی

سوالاتی که ممکن است در رابطه با نردبان کابل ذهنتان را مشغول کند

مهمترین فواید استفاده از نردبان کابل چیست؟

عمده ترین کاربرد این تجهیزات نظم و ساماندهی به سیم ها و کابل ها است. اما از فواید دیگر میتوان به حفاظت سیم و کابل ها در برابر خطرات احتمالی، نصب آسان، راحتی تعمیر و طول عمر زیاد و قیمت مقرون به صرفه اشاره نمود.

رایج ترین پوشش مورد استفاده در تولید نردبان کابل ها چیست؟ و چرا؟

مشخصات فنی نردبان کابل

رایج ترین پوشش مورد استفاده در تولید نردبان کابل ها چیست؟ و چرا؟

معمولا از پوشش های گالوانیزه، پیش گالوانیزه و گالوانیزه گرم و سرد برای نردبان کابل بهره میبرند که پوشش گالوانیزه از پر کاربردترین پوشش ها بوده چرا که این پوشش بسیار مقرون به صرفه تر از سایر پوشش ها است. همچنین می تواند پوشش خوبی را جهت محافظت در برابر انواع گسترده ای از مواد شیمیایی در محیط به نردبان بدهد  و در صورتی که دستخوش خرابی، خراش یا برش بر روی بدنه شوند به شکل خود ترمیمی بوده و آسیبی نخواهند دید.

مشخصات کلی فنی برای تولید نردبان کابل

به طور کلی عرض های کاربردی برای نردبان کابل از 50 میلیمتر الی 700 یا 1000 میلیمتر و ارتفاع دیواره ها از 40 الی 150 میلیمتر متغیر بوده و همچنین حداکثر ضخامت ورق به کار رفته در آنها 4 میلیمتر است.

 کاربرد کدام یک بیشتر است؟ نردبان کابل یا سینی کابل

باید گفت کاربرد هر دوی این تجهیزات بسیار مهم و مفید بوده و مصارف متعددی را شامل میشوند که از نردبان کابل اغلب برای کابل های سنگین و پیچیده استفاده میکنند.

مطالعه مقاله تفاوت بست چنگالی معمولی و عایق دار از سایت کرمان نیرو

در نهایت

باید گفت که کاربرد نردبان کابل مزایای کاربردی زیادی داشته و استفاده از این تجهیز میتواند کمک کند تا به راحتی کابل ها را عیب یابی کرده و در صورت خرابی بلافاصله آنها را تعمیر نمود.

 

 

Pin It

ارسال دیدگاه