بررسی انواع پوشش سینی کابل گالوانیزه

بررسی انواع پوشش سینی کابل

امروزه سینی کابل با ارائه پاسخ های سریع، عملی و قابل انطباق برای این مسائل به یک قطعه

امروزه سینی کابل با ارائه پاسخ های سریع، عملی و قابل انطباق برای این مسائل به یک قطعه ضروری از ساخت و ساز صنعتی و تجاری تبدیل شده است. سینی های کابل برای پشتیبانی از طیف وسیعی از سیم کشی ها نظیر خطوط برق فشار قوی، کابل های توزیع برق، سیم کشی کنترل حساس، سیم کشی مخابرات، کابل های نوری و موارد زیاد دیگر مناسب هستند. از مواد مختلف و پوشش های متنوع تولید می شوند. در زیر به شرح مختصر هر یک از آنها میپردازیم.

پوشش های مورد استفاده برای سینی کابل ها

  • پوشش گالوانیزه

رایج ترین پوشش مورد استفاده برای سینی کابل «گالوانیزه» است. مقرون به صرفه بوده، در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی محیطی محافظت می کند و اگر ناحیه ای از طریق بریدگی یا خراش محافظت نشود، خود ترمیم می شود. فولاد از طریق الکترولیز با فرو بردن فولاد در دوش نمک روی با روی پوشانده می شود. ترکیبی از کربنات ها، هیدروکسیدها و اکسیدهای روی یک لایه محافظ برای محافظت از خودِ روی تشکیل می دهد. محافظت در برابر خوردگی به طور مستقیم با ضخامت پوشش و سختی محیط مشخص می شود.

  • پیش گالوانیزه

پیش گالوانیزه، همچنین به عنوان گالوانیزه آسیاب یا گالوانیزه داغ، در طول کارخانه فولاد با عبور سیم پیچ های فولادی از رویِ مذاب تولید می شود. سپس این کویل ها، به اندازه بریده شده و ساخته می شوند. مناطقی که معمولاً در طول ساخت، پوشش داده نمی شوند، مانند برش ها و جوش ها، توسط رویِ همسایه محافظت می شوند که به عنوان یک آند قربانی عمل می کند. در حین جوشکاری، ناحیه کوچکی که مستقیماً تحت تأثیر گرما قرار گرفته است، به‌علاوه بدون پوشش باقی می‌ماند، با این حال، اقدام مشابهی برای خود بازیابی اتفاق می‌افتد.

 

  • گالوانیزه گرم

پس از اینکه سینی کابل فولادی تولید و مونتاژ شد، کل سینی در طی یک حمام مذاب روی غوطه ور می شود که منجر به پوشش تمام سطوح و همچنین تمام لبه ها، سوراخ ها و جوش ها می شود. ضخامت پوشش با مدت زمان غوطه ور شدن هر قسمت در حمام و سرعت حذف تعیین می شود. گالوانیزه گرم پس از ساخت، پوشش ضخیم ‌تری نسبت به فرآیند پیش گالوانیزه ایجاد می‌کند، حداقل سه اونس بر فوت مربع فولاد یا 1.50 اونس بر فوت مربع در همه طرف‌های ورق (طبق ASTMA123، درجه 65). این فرآیند برای سینی‌ های کابلی که در بیشتر محیط ‌های بیرونی و بسیاری از کاربردهای محیط ‌های صنعتی خشن استفاده می‌شوند، توصیه می‌شود.

مشاهده محصولات کرمان نیرو: قیمت سی چنل

برسی پوشش های مورد استفاده برای سینی کابل ها

پوشش های سینی کابل

سینی کابل از چه موادی ساخته می شوند؟

اکثر سیستم های سینی کابل از فلز مقاوم در برابر خوردگی (فولاد کم کربن، فولاد کروم یا آلیاژ آلومینیوم) یا از فلزی با پوشش مقاوم در برابر خوردگی (روی یا اپوکسی) ساخته می شوند. انتخاب پارچه برای هر نصب خاص به محیط نصب (محاسبات خوردگی و الکتریکی) و قیمت بستگی دارد.

1- آلومینیوم

سینی کابل های ساخته شده از آلومینیوم اکسترود شده اغلب به دلیل استحکام، مقاومت برتر در برابر محیط های خورنده خاص و نصب ساده استفاده می شود. آنها همچنین مزایای سبک وزن بودن (تقریبا 50 درصد سینی فولادی) و بدون تعمیر و نگهداری را ارائه می دهند، و از آنجایی که سینی های کابل آلومینیومی مغناطیسی نیستند، تلفات الکتریکی به حداقل کاهش می یابد

2- فولاد

سینی های کابل فولادی از فولادهای با کیفیت با ساختاری با استفاده از فرآیند رول شکل پیوسته ساخته می شوند. شکل دهی و اکستروژن باعث افزایش استحکام مکانیکی می شود. مزایای اصلی سینی کابل فولادی استحکام بالا و هزینه کم آن است.

3- فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ استحکام تسلیم بالا و استحکام خزش بالایی را در دماهای اطراف بالا ارائه می دهد. سینی کابل استنلس استیل رول شکل از فولاد ضد زنگ AISI نوع 316 است. فولاد ضد زنگ در برابر مواد رنگزا، مواد آلی و مواد مصنوعی معدنی در دمای بالا مقاوم است.

مطالعه مقاله بهترین برند سینی کابل از سایت کرمان نیرو

 

Pin It

ارسال دیدگاه